آجیل
خشکبار
چایخانه
سوغاتی
خانه و آشپزخونه
رژیمی
تنقلات
بسته های کادویی
روژه
نصب اپلیکیشن روژه
خرید راحت با اپلیکیشن روژه

روژه بلاگ

گردو یک میوه سبز رنگ است که در ایران به هنگام آغاز پائیز بر روی درختان گردو، آماده برداشت می‌شود. از شهر تویسرکان در استان همدان به عنوان منشأ اصلی گردو یاد شده و در حال حاضر در سایر کشورها مانند چین، آمریکای شمالی، ترکیه و اوکراین کاشت می‌ شود.
آجیل چهار مغز، شامل بادام هندی، پسته، فندق و بادام درختی است که به صورت بو داده و یا خام مصرف می شود. البته توصیه متخصصان تغذیه، همیشه مصرف آجیل خام است، چرا که در طی مراحل فرآوری شدن آجیل، بسیاری از خواص آن از بین می رود.
غذا خوردن از اصلی ترین نیازهای هر موجود زنده ای در این جهان می باشد. ما غذا می خوریم تا بتوانیم از انرژی حاصل از آن برای رشد، نمو، حرکت و ... استفاده نماییم. مغز انسان برای داشتن کارایی لازم، به مواد غذایی احتیاج دارد.....
کرنبری میوه‌ای بوته‌ای، کوچک و قرمز رنگ می‌باشد که طعمی ترش و گاه شیرین دارد. این میوه به عنوان یک گیاه بومی در آمریکای شمالی شناخته می ‌شود که در حال حاضر حدود 58000 هکتار از زمین ‌های کشاورزی در کشورهای آمریکای شمالی، کانادا و شیلی به کاشت این میوه اختصاص داده شده است. کرنبری معمولا به صورت خشک شده، مربا، آب میوه و سس استفاده می‌شود. صرف سس کرنبری به عنوان یک چاشنی محبوب در کنار بوقلمون عید شکرگزاری و شام کریسمس در برخی کشورها، از جمله بریتانیا رایج بوده و به عنوان بخشی از سنت این مراسم یاد می شود.