آجیل
خشکبار
چایخانه
سوغاتی
خانه و آشپزخونه
رژیمی
تنقلات
بسته های کادویی
روژه
نصب اپلیکیشن روژه
خرید راحت با اپلیکیشن روژه

کرنبری

کرنبری

کرنبری میوه‌ای بوته‌ای، کوچک و قرمز رنگ می‌باشد که طعمی ترش و گاه شیرین دارد. این میوه به عنوان یک گیاه بومی در آمریکای شمالی شناخته می ‌شود که در حال حاضر حدود 58000 هکتار از زمین ‌های کشاورزی در کشورهای آمریکای شمالی، کانادا و شیلی به کاشت این میوه اختصاص داده شده است. کرنبری معمولا به صورت خشک شده، مربا، آب میوه و سس استفاده می‌شود. صرف سس کرنبری به عنوان یک چاشنی محبوب در کنار بوقلمون عید شکرگزاری و شام کریسمس در برخی کشورها، از جمله بریتانیا رایج بوده و به عنوان بخشی از سنت این مراسم یاد می شود.

خواص کرنبری

میوه کرنبری، منبع کاملی از ویتامین ‌ها و آنتی اکسیدان به شمار می‌آید. بنابراین متخصصان تغذیه، بر افزودن کرنبری به رژیم‌های غذایی تاکید بسیاری دارند. از خواص میوه کرنبری برای بدن می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • جلوگیری از عفونت مجاری ادراری
  • کاهش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی
  • کاهش سرعت تخریب های ناشی از بیماری سرطان
  • افزایش سلامت دندان ها
  • کمک به تنظیم سیستم گوارشی

پروانتوسیانیدین ها  نوعی آنتی اکسیدان قوی هستند که در برخی میوه‌ها مانند کرنبری و بلوبری یافت می‌شوند. این نوع آنتی اکسیدان موجب جلوگیری از تجمع باکتری ها در مجاری ادراری شده و به این ترتیب مانع از بروز عفونت می گردد. تحقیقاتی که در سال 2019 انجام شد، حاکی از آن بود که ترکیب عصاره‌ی کرنبری و اسید کاپریلیک که از روغن نارگیل گرفته می شود، در ریشه کن کردن باکتری اشریشیا کلای موثر است.

پلی فنول موجود در کرنبری که مجموعه‌ای از آنتی اکسیدان ها می باشد، نقش مهمی را در جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و بهبود سلامت قلب ایفا می کند. همچنین با سه عملکردی که مواد و ترکیبات کرنبری در بدن دارد، سرعت پیش روی بیماری سرطان را نیز تا حد زیادی کاهش می دهد. این سه عملکرد عبارتند از: تاثیر در مرگ سلول های سرطانی، کاهش سرعت رشد آن ها و کاهش التهاب ناشی از فعالیت این سلول ها.

بر اساس تحقیقاتی در یکی از دانشگاه‌های نیویورک، پروانتوسیانیدین ها در کرنبری مانع از چسبیدن باکتری‌ها بر روی سطح دندان‌ها گردیده و از بروز بسیاری از بیماری های مربوط به لثه جلوگیری می نمایند. کاربردهای دیگری از سایر خواص این آنتی اکسیدان موجود در کرنبری در دست تحقیق است که نشان می دهد پروانتوسیانیدین با جلوگیری از تولید یک نوع باکتری موسوم به هلیکوباکتر پیلوری، در تنظیم سیستم گوارشی بدن نیز موثر است.

تمامی خواص کرنبری که در بالا به آن اشاره شده، این میوه را به یکی از غنی ترین منابع آنتی اکسیدان تبدیل کرده است. با نوشیدن آب کرنبری، افزودن سس آن به عنوان چاشنی به غذا و یا خوردن کرنبری خشک شده، سلامتی خود را در برابر بسیاری از بیماری ها تضمین نمایید.

نظرات کاربران

گردو یک میوه سبز رنگ است که در ایران به هنگام آغاز پائیز بر روی درختان گردو، آماده برداشت می‌شود. از شهر تویسرکان در استان همدان به عنوان منشأ اصلی گردو یاد شده و در حال حاضر در سایر کشورها مانند چین، آمریکای شمالی، ترکیه و اوکراین کاشت می‌ شود.
آجیل چهار مغز، شامل بادام هندی، پسته، فندق و بادام درختی است که به صورت بو داده و یا خام مصرف می شود. البته توصیه متخصصان تغذیه، همیشه مصرف آجیل خام است، چرا که در طی مراحل فرآوری شدن آجیل، بسیاری از خواص آن از بین می رود.
غذا خوردن از اصلی ترین نیازهای هر موجود زنده ای در این جهان می باشد. ما غذا می خوریم تا بتوانیم از انرژی حاصل از آن برای رشد، نمو، حرکت و ... استفاده نماییم. مغز انسان برای داشتن کارایی لازم، به مواد غذایی احتیاج دارد.....