آجیل
خشکبار
چایخانه
سوغاتی
خانه و آشپزخونه
رژیمی
تنقلات
بسته های کادویی
روژه
نصب اپلیکیشن روژه
خرید راحت با اپلیکیشن روژه

آجیل چهار مغز خام

آجیل چهار مغز خام

آجیل چهار مغز، شامل بادام هندی، پسته، فندق و بادام درختی است که به صورت بو داده و یا خام مصرف می شود. البته توصیه متخصصان تغذیه، همیشه مصرف آجیل خام است، چرا که در طی مراحل فرآوری شدن آجیل، بسیاری از خواص آن از بین می رود. پسته و بادام درختی از گیاهان بومی ایران بوده و به طور گسترده تولید و به سایر کشور ها صادر می گردد. از هر کدام از این مغز ها، برای مصارف خوراکی به عنوان تنقلات و درست کردن کیک و شیرینی استفاده می شود. عصاره و روغن بادام و فندق نیز برای تقویت موی سر و بدن کاربرد دارد.

خواص آجیل چهار مغز خام

همان طور که اشاره شد، آجیل چهار مغز بهتر است به صورت خام مصرف گردد تا بسیاری از مواد مورد نیاز بدن تامین شود. از جمله خواص آجیل چهار مغز خام می توان به:

  • کاهش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی
  • جوانی و سلامتی پوست
  • تقویت اعصاب
  • پیشگیری از ابتلا به سرطان

اشاره نمود. آجیل چهار مغز خام تاثیر بسزایی در کاهش کلسترول خون داشته و به همین علت از وقوع بیماری های قلبی و عروقی در افراد جلوگیری می کند. خواصی که یون های مس و منیزیم به آجیل چهار مغز می بخشند، در سلامتی و درخشندگی پوست نیز بسیار موثر هستند. از آن جایی که این نوع آجیل، ترکیبی از چهار مغز مغذی و مفید است، سرشار از آنتی اکسیدان بوده و همین موجب جلوگیری از بروز بیماری سرطان در افراد می گردد. ملاتونین که هورمونی مفید برای درمان اختلالات خواب و بی خوابی می باشد، در آجیل چهار مغز خام موجود بوده و به خواص آن را چندین برابر می افزاید.

از نظر طب سنتی، اغلب مغز ها دارای طبعی گرم بوده و برای افرادی که طبیعت بدنشان سرد است (بلغمی و سوداوی) مناسب می باشد. بدین ترتیب که باعث تقویت سیستم اعصاب، تنظیم گوارش بدن و تقویت رحم در زنان می شود. به طور کلی می توان گفت اغلب مشکلاتی که بر اثر سردی در بدن بروز پیدا می کنند، با مصرف آجیل چهار مغز خام در کنار سایر راهکارهای درمانی، تا حد زیادی قابل کنترل هستند.

درمان بیماری آنمی (کم خونی)، به واسطه وجود بادام هندی که همراه با آهن در ساخت هموگلوبین نقش دارد، توسط مصرف آجیل چهار مغز خام صورت می پذیرد.

آجیل چهار مغز خام، ترکیبی از چهار مغز پر خاصیت و در نتیجه چهار مجموعه مواد مفیدی می باشد که مصرف روزانه آن از بسیاری از بیماری ها جلوگیری کرده و موجب تقویت عمومی بدن می گردد. البته باید توجه داشت که مصرف بی رویه آن، چربی خون و گرمای شدید بدن را به همراه دارد.

نظرات کاربران

گردو یک میوه سبز رنگ است که در ایران به هنگام آغاز پائیز بر روی درختان گردو، آماده برداشت می‌شود. از شهر تویسرکان در استان همدان به عنوان منشأ اصلی گردو یاد شده و در حال حاضر در سایر کشورها مانند چین، آمریکای شمالی، ترکیه و اوکراین کاشت می‌ شود.
غذا خوردن از اصلی ترین نیازهای هر موجود زنده ای در این جهان می باشد. ما غذا می خوریم تا بتوانیم از انرژی حاصل از آن برای رشد، نمو، حرکت و ... استفاده نماییم. مغز انسان برای داشتن کارایی لازم، به مواد غذایی احتیاج دارد.....
کرنبری میوه‌ای بوته‌ای، کوچک و قرمز رنگ می‌باشد که طعمی ترش و گاه شیرین دارد. این میوه به عنوان یک گیاه بومی در آمریکای شمالی شناخته می ‌شود که در حال حاضر حدود 58000 هکتار از زمین ‌های کشاورزی در کشورهای آمریکای شمالی، کانادا و شیلی به کاشت این میوه اختصاص داده شده است. کرنبری معمولا به صورت خشک شده، مربا، آب میوه و سس استفاده می‌شود. صرف سس کرنبری به عنوان یک چاشنی محبوب در کنار بوقلمون عید شکرگزاری و شام کریسمس در برخی کشورها، از جمله بریتانیا رایج بوده و به عنوان بخشی از سنت این مراسم یاد می شود.