آجیل
خشکبار
چایخانه
سوغاتی
خانه و آشپزخونه
رژیمی
تنقلات
بسته های کادویی
روژه
نصب اپلیکیشن روژه
خرید راحت با اپلیکیشن روژه

اهمیت تغذیه در سلامت

اهمیت تغذیه در سلامت

غذا خوردن از اصلی ترین نیازهای هر موجود زنده ای در این جهان می باشد. ما غذا می خوریم تا بتوانیم از انرژی حاصل از آن برای رشد، نمو، حرکت و ... استفاده نماییم. مغز انسان برای داشتن کارایی لازم، به مواد غذایی احتیاج دارد، اما نمی توان این انرژی را از هر نوع مواد خوراکی و هر مقدار از آن دریافت کرد. داشتن عادات و رژیم غذایی سالم یکی از اصلی ترین شروط داشتن سلامتی و عمر طولانی است. حتما تا به حال برایتان پیش آمده است که وقتی عصبانی و یا افسرده هستید، با خوردن یک شکلات و یا قهوه داغ آرام شده و انرژی کافی را برای انجام کارهایتان به دست می آورید. آیا می توان گفت که تغذیه علاوه بر جسم در سلامت روح نیز موثر می باشد؟

تاثیر تغذیه بر سلامت جسم

سلامتی یک نعمت بسیار مهم است که با هیچ چیز نمی توان آن را جایگزین نمود. چنانچه ثروت و اموال زیادی هم داشته باشید، با عدم وجود سلامتی در زندگی‌تان، نمی توانید طعم لذت زندگی و اموالتان را بچشید. بدن ما در طول روز، به طور هم زمان، چندین کار برایمان انجام می دهد و در انجام این کارها، بسیاری از اعضا به صورت هماهنگ با هم عمل می کنند. نوع و میزان غذایی را که به عنوان یک سوخت برای تولید انرژی وارد بدن می کنید، تا حد بسیار زیادی در تعیین سلامت بدن موثر است. به عنوان مثال، وارد کردن مقدار زیادی چربی، نمک و کلسترول به بدن، یکی از مهم ترین عضوهای حیاتی بدن، یعنی قلب، را تحت تاثیر قرار داده و فرد را دچار انواعی از بیماری های قلبی می سازد. در مقابل، با خوردن مقدار کنترل شده ای از چربی و کلسترول، دغدغه ای بابت این عضو حیاتی مهم نخواهیم داشت.

استخوان ها، پایه و ساختمان بدن هستند که امکان داشتن تحرک و فعالیت های فیزیکی را برای ما فراهم می کنند. مصرف موادی که دارای مقدار قابل توجهی ویتامین D و کلسیم هستند، در تقویت این عضو حرکتی مهم، موثر می باشد. در مقابل، اگر  به اندازه کافی مواد مورد نیاز استخوان ها را به بدنمان نرسانیم و یا مدام از موادی استفاده کنیم که پوکی استخوان ها را به همراه دارند، به انواع مشکلات حرکتی و استخوانی دچار شده و اجباراً در حالت سکون قرار خواهیم گرفت.

بسیاری از مواد غذایی موجود در خوراکی ها، اعم از سبزیجات، حبوبات، خشکبار و ... ، حاوی مواد مغذی و مفیدی هستند که از بروز بسیاری از بیماری ها در بدن جلوگیری می کنند. بنابراین خوردن غذای سالم و توجه داشتن به تغذیه، ما را به سمت سلامت جسمانی سوق می دهد.

نقش تغذیه در سلامت روان

هر کدام از مواد غذایی که از طریق خوردن خوراکی ها به بدن می رسند، باعث وقوع واکنش هایی شیمیایی در مغز می شوند، به همین خاطر، احساسات و عواطف ما را تحت تاثیر قرار می دهند. داشتن استرس عوارض و پیشامدهای منفی بسیاری را برای بدن دارد. عملکرد کورتیزول، که به هومورن استرس معروف است، به راحتی توسط برخی مواد غذایی مانند امگا 3 مهار می شود. از طرفی، سرتونین که یک هورمون ضد افسردگی، شادی آور و تثبیت کننده خلق و خوی است، به مقدار زیادی توسط مصرف کربوهیدرات ها وارد بدن می شود.

داشتن یک جسم سالم، لازمه برخورداری از یک روان سالم می باشد. به هنگام مصرف یک مواد غذایی، ابتدا به این فکر کنید که تا چه میزان بدن شما به این مواد احتیاج داشته و چه تاثیری بر جسم و روحتان می گذارد. اگر به سلامتی خود اهمیت می دهید، سعی کنید با بهره بدن از یک رژیم غذایی سالم، علاوه بر ظاهر و بدن سالم، روان آرام تری داشته و در نتیجه زندگی لذت بخش تری داشته باشید.

 

نظرات کاربران

گردو یک میوه سبز رنگ است که در ایران به هنگام آغاز پائیز بر روی درختان گردو، آماده برداشت می‌شود. از شهر تویسرکان در استان همدان به عنوان منشأ اصلی گردو یاد شده و در حال حاضر در سایر کشورها مانند چین، آمریکای شمالی، ترکیه و اوکراین کاشت می‌ شود.
آجیل چهار مغز، شامل بادام هندی، پسته، فندق و بادام درختی است که به صورت بو داده و یا خام مصرف می شود. البته توصیه متخصصان تغذیه، همیشه مصرف آجیل خام است، چرا که در طی مراحل فرآوری شدن آجیل، بسیاری از خواص آن از بین می رود.
کرنبری میوه‌ای بوته‌ای، کوچک و قرمز رنگ می‌باشد که طعمی ترش و گاه شیرین دارد. این میوه به عنوان یک گیاه بومی در آمریکای شمالی شناخته می ‌شود که در حال حاضر حدود 58000 هکتار از زمین ‌های کشاورزی در کشورهای آمریکای شمالی، کانادا و شیلی به کاشت این میوه اختصاص داده شده است. کرنبری معمولا به صورت خشک شده، مربا، آب میوه و سس استفاده می‌شود. صرف سس کرنبری به عنوان یک چاشنی محبوب در کنار بوقلمون عید شکرگزاری و شام کریسمس در برخی کشورها، از جمله بریتانیا رایج بوده و به عنوان بخشی از سنت این مراسم یاد می شود.