آجیل
خشکبار
چایخانه
سوغاتی
خانه و آشپزخونه
رژیمی
تنقلات
بسته های کادویی
روژه
نصب اپلیکیشن روژه
خرید راحت با اپلیکیشن روژه

گردو

گردو

گردو یک میوه سبز رنگ است که در ایران به هنگام آغاز پائیز بر روی درختان گردو، آماده برداشت می‌شود. از شهر تویسرکان در استان همدان به عنوان منشأ اصلی گردو یاد شده و در حال حاضر در سایر کشورها مانند چین، آمریکای شمالی، ترکیه و اوکراین کاشت می‌ شود. مغز گردو که در پوسته‌ای سخت قرار دارد، بخش قابل استفاده این میوه می ‌باشد و از خشکبارها به حساب می‌آید. مغز گردوی خام به تنهایی یا به همراه سایر مغزها در آجیل استفاده می گردد، اما در برخی از غذاهای ایرانی به عنوان مواد اصلی یا برای تزئین و زینت بخشیدن به بشقاب بکار می رود. ترشی و کره گردو در برخی از مناطق کشور نیز تهیه و استفاده می گردد.

خواص گردو

از مغز گردو، به واسطه ترکیبات شیمیایی خاصی که دارد، می توان به عنوان منبعی غنی از ویتامین ها و آنتی اکسیدان آن را مصرف نمود. این مغز سرشار از موادی مانند امگا3، ویتامین B6، مس، اسیدفولیک، ویتامین E، فسفر و منگنز می باشد.

با خوردن مغز گردو، نه تنها بدنتان از مواد مقوی آن تغذیه نموده، بلکه باکتری های مفیدی که در روده زندگی می کنند نیز از این مواد بهره می برند. در نتیجه، عملکرد سیستم گوارشی در بدن بهبود می یابد. تحقیقاتی که بر روی فواید گردو انجام گرفته است، حاکی از آن می باشد که با وجود کالری بالا در مغز گردو، مقدار کمی از آن جذب بدن می شود. این تحقیقات از طریق ارائه رژیم غذایی مخصوص به 10 فردی که از چاقی مفرط رنج می بردند، انجام شده است. این افراد روزی یک لیوان اسموتی تهیه شده از 48 گرم گردو به مدت پنج روز مصرف کردند. نتایج به دست آمده نشان داد که این افراد تا حد زیادی اشتها و گرسنگی خود را در طول روز از دست داده و حتی تمایلی به مصرف مواد پرچرب و شیرین ندارند. بنابراین مغز گردو را می توان به عنوان میان وعده‌ای که در کنترل وزن، نقش مهمی را ایفا می کند، مصرف نمود.

از دیگر خواص گردو می توان به سلامتی و جوانی پوست و مو اشاره کرد. میزان بالای ویتامین B در مغز گردو، استرس را کاهش داده و یکی از مهم ترین عوامل پیری پوست را از بین می برد. امگا 3 و امگا 6 و همچنین اسیدهای چرب امگا 9 کیسه‌های ترشحی مو را تقویت کرده و به محکم کردن تارهای مو و جلوگیری از ریزش آن ها کمک می کند.

با افزودن گردو به رژیم های غذایی خود، علاوه بر رساندن انواعی از مواد مورد نیاز به بدن، پوست و موی زیباتر و سالم تری نیز داشته باشید.

 

نظرات کاربران

آجیل چهار مغز، شامل بادام هندی، پسته، فندق و بادام درختی است که به صورت بو داده و یا خام مصرف می شود. البته توصیه متخصصان تغذیه، همیشه مصرف آجیل خام است، چرا که در طی مراحل فرآوری شدن آجیل، بسیاری از خواص آن از بین می رود.
غذا خوردن از اصلی ترین نیازهای هر موجود زنده ای در این جهان می باشد. ما غذا می خوریم تا بتوانیم از انرژی حاصل از آن برای رشد، نمو، حرکت و ... استفاده نماییم. مغز انسان برای داشتن کارایی لازم، به مواد غذایی احتیاج دارد.....
کرنبری میوه‌ای بوته‌ای، کوچک و قرمز رنگ می‌باشد که طعمی ترش و گاه شیرین دارد. این میوه به عنوان یک گیاه بومی در آمریکای شمالی شناخته می ‌شود که در حال حاضر حدود 58000 هکتار از زمین ‌های کشاورزی در کشورهای آمریکای شمالی، کانادا و شیلی به کاشت این میوه اختصاص داده شده است. کرنبری معمولا به صورت خشک شده، مربا، آب میوه و سس استفاده می‌شود. صرف سس کرنبری به عنوان یک چاشنی محبوب در کنار بوقلمون عید شکرگزاری و شام کریسمس در برخی کشورها، از جمله بریتانیا رایج بوده و به عنوان بخشی از سنت این مراسم یاد می شود.